Çünkü Karaçay Academy ile;

Yeni Bilgileri

İstediğiniz zaman

İstediğiniz yerde

Istediğiniz hızda edinebilir, öğrendiğiniz bilgileri yaşamınıza uygulayarak yasam kalitenizi artırabilir, kariyerinizde ilerleyebilirsiniz.

Başlayın

Misyonumuz

Sizi Başarıya Ulaştıracak Bilgiler Sunmaktır.

Karaçay Academy olarak giderek artan hızda değişen dünyada bireylerin yeni bilgi ve beceriler kazanmasının başarılı bir kariyer için zorunlu olduğuna inanıyor ve bu bilinçle uygulanabilir bilgiler aktarmaya öncelik veriyoruz.

Başlayın

Ayrıcalığımız

Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen üniversitelerinde öğretim ve araştırma yapmakta olan bilim insanlarımızdan oluşan kadromuzdur.

Kalitede ölçümüz, gelişmiş dünyanın standartlarıdır.

Başlayın

Hedefimiz

Yaşam Boyu Öğrenim Sağlayacak Bilgiyi Parmaklarınızın Ucuna Getirmektir.

Karaçay Academy sadece öğrenciler için değil, yaşam boyu öğrenimi kendine felsefe edinmiş herkes için bir “öğrenme adresi” olmayı hedefliyor.

Başlayın

Karaçay Academy’nin Kısa Hikayesi

Herşey Karaçay Academy’nin kurucusu Bahri Karaçay’ın ilk kitabı Yaşamın Sırrı DNA’nın 2010 yılı Aralık ayında TÜBİTAK tarafından satışa sunulmasıyla başladı. Karaçay okurlarından e-postalar almaya başladı. Bu postaların çoğu lise ve üniversite öğrencilerinden geliyordu. Okurlar Yaşamın Sırrı DNA’yı bir roman okur gibi okuduklarını ama moleküler yaşam bilimleri hakkında çok önemli bilgiler edindiklerini yazıyor ve Karaçay’a sorular yöneltiyordu. Sorulardan bir kısmı genetik ile ilgiliydi.  

Fakat çok sayıda okur gelecekleri, kariyerleri hakkında sorular soruyor bilim insanı olmak için neler yapmaları gerektiği hakkında Karaçay’dan öneriler bekliyordu. Bunun üzerine Karaçay, bilim kariyeri süresince elde etmiş olduğu birikim ve tecrübelerini bilime gönül vermiş öğrencilere aktarmak amacıyla Karaçay Academy’i kurdu. Herne kadar başlangıçta Academy’nin odağı bilim kariyeri oldu ise de zaman içerisinde eklenen kurslar yaşamın diğer alanlarını da kapsamaya başladı. Bu nedenle Karaçay Academy yaşam boyu öğrenmeyi kendine felsefe edinmiş herkes için bir adres olma yolunda ilerliyor.

Blogdan

Screen shot 2017-12-10 at 7.34.12 PM

Podcast – Teknolojik Gelişmeler ve Geleceğimiz – Bir fikir ve öngörü podcasti

Öncelikle bu podcastin diğerlerinden farklı olduğunu hemen başlangıçta bildirmek istiyorum. Bilimsel çalışmalar ve bunların sonuçlarından bahsetmeyeceğim bu podcastte. Onun yerine teknoloji konuşacağız, teknolojinin etkilerinden bahsedeceğiz. Bu kendi gözlem ve düşüncelerimden oluşan bir fikir podcasti olacak. Bunu baştan belirterek bilimsel çalışmalar ve sonuçlarını duyma beklentisi ile dinlemeye başlayan arkadaşları hayal kırıklığına uğratmayacağımı ümit ediyorum. Eskiden bilim […]