Sorular & Cevaplar

Karaçay Academy ve amacı nedir?

Karaçay Academy yaşam boyu öğrenimi kendine felsefe edinmiş herkes için videolar aracılığı ile ve özellikle uygulamaya yönelik bilgiler aktaran web tabanlı bir öğrenim sitesidir. 

Karaçay Academy'i kim ve neden kurdu?

Karaçay Academy, halen Iowa Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatri Bölümü öğretim üyesi  ve aynı zamanda bir popüler bilim yazarı olan profesör Bahri Karaçay tarafından kuruldu. Academy’nin ilk kuruluş amacı Karaçay’ın bilim kariyeri süresince elde etmiş olduğu birikim ve tecrübelerini, Türkiye’den bilim insanı olmayı hedefleyen öğrencilere aktarmaktı. Bununla beraber zaman içerisinde eklenen kurslar yaşamın diğer alanlarını da kapsamaya başladı. Bu nedenle Karaçay Academy yaşam boyu öğrenmeyi kendine felsefe edinmiş herkes için bir adres olma yolunda ilerliyor. 

Karaçay Academy'nin kurslarını nasıl satın alabilirim?

Karaçay Academy’de ücretli olarak sunulan kurslar için ödemeyi kredi kartınızla yapabilirsiniz.  

Karaçay Academy kredi kartı kullanımı açısından güvenli midir?

Karaçay Academy için yapılacak ödemelerle ilgili bütün işlemler Stripe tarafından, Stripe’ın uluslararası güvenlik standartlarına sahip ve enkript edilmiş https sistemi aracılığıyla yapılmaktadır. Stripe, iPhone ve Mac bilgisayarlar gibi teknoloji harikalarının yaratıcısı Apple şirketinin “ApplePay” hizmetini vermek üzere seçtiği şirkettir.  Karaçay Academy ödeme işlemleriyle ilgili hiçbir finansal bilgiyi, örneğin kredi kartı bilgisini, görmemektedir.

Karaçay Academy'den satın aldığım kursu bilgisayarıma indirebilir miyim?

Karaçay Academy’de ücretli veya ücretsiz olarak sunulan bütün kurslar internet bağlantısının olduğu heryerde onaylanmış kullanıcı adı ve parola ile girilerek izlenebilir. Ancak kurslar bilgisayarınıza indirilememektedir.

Karaçay Academy'den satın aldığım kursa ne kadar süre erişebileceğim?

Karaçay Academy’den satın aldığınız kurslara, satın aldığınız andan başlayarak 1 yıl süre ile erişebilirsiniz. Bu sürenin sonunda kursa ulaşımınız otomatik olarak sonlanacaktır.

Karaçay Academy'den satın aldığım kursu veya kursları başkaları ile paylaşabilir miyim?

Karaçay Academy’de ücretli olarak sunulan kurslar sadece bu ücreti ödeyen kişi tarafından izlenebilir. Karaçay Academy’de ücretli olarak sunulan kursların telif hakları Karaçay Academy’e aittir. Bu nedenle kursu veya kursları satın alanlar, yeniden satamaz, paylaşamaz, dağıtamaz, sergileyemez veya başkasının izlemesine izin veremez.

Karaçay Academy'den kurs satın aldıktan sonra fikrimi değiştirirsem ödediğim ücreti geri alabilir miyim?

İnternet üzerinden yapılan satışlar “Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esas Hakları Yönetmelik”ince düzenlenmektedir. Buna göre, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen mallara ilişkin sözleşmeler cayma hakkı ve kullanımına ilişkin hükümlere tabi değildir.  Bu nedenle Karaçay Academy’den satın alınan kurslar için ücret iadesi yapılmamaktadır. Lütfen kursu veya kursları satın almadan önce ilgili kurs tanıtım bilgisini dikkatle okuyup inceleyiniz.

Karaçay Academy'nin kurslarini kullanırken eger bir problemle karşılaşırsam çözümü için nasil bir yol takip etmeliyim?

Soru ve problemlerinizi, sağ taraftaki formda “Sorunuzu gönderin” kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.

Sorunuzu Gönderin

Karaçay Academy ile İletişim Adresi

Elektronik Posta Adresi: iletisim[adres işareti]karacayacademy.com